Zima je tu

1. prosince 2008 v 22:09 | Jenn |  Dear diary
Miluji zimu...
Stále jsem tvrdila, že ne, že ji nenávidím a z hlouby duše se mi příčí, ale letos... Přišla jsem na to, že to je zdaleka jinak. Něco ve mně jakoby se probudilo a potěšeně skákalo do vzduchu mého jitra, když začal z nebes poletovat první sníh. Když mne ovál mrazivý dech a já musela vyjít ven v čepici, rukavicích a šále.
Zima je překrásná. Poskytuje mi jakousi svobodu. Lehnout si na záda, v pořádném teplém oblečení a snít. Válet se, či jen nečinně ležet a pozorovat poletující vločky a proudící mračna... to je skutečná nádhera našeho světa... to nad námi.
Nevím jak vy, lidičkové, ale já se neskutečně moc těším na Vánoce. :))) Miluji je. Pro někoho jsou možná svátkem stresu, ale to rozhodně ne pro mě! Pro mě to je období radosti, štěstí a spokojenosti, které sdílím se svou rodinou. Není o dárkách (ne že bych se na ně netěšila!!O:)) ), ale o atmosféře. Když cítíte zimu za okny a ve svém bytě/domě vůni svíček a různých dobrot, teprve pak jste šťastní. Tedy já ano. :)))
Stačí mi ta radost, která vyzařuje z mých příbuzných. Úsměvy, které rozdávají a smích kterým obdařují veškeré nešťastné náhody (viz. mé loňské vstávání od stolu..xD). Miluju tu vůni vánočky, co každým rokem cítím, jakmile se vyhrabu z postýlky a okamžitě si sednu v pyžamu do jídelny, naleju si kakao a nakrájím vánočku a höplá na pohádky. :))) Miluju jak se svým bráchou zdpbím stromeček a jak pomáhám mamce s úklidem. Miluju všechno na tomhle dni. Na téhle době a období. Protože mě naplňuje takovým... zvláštním pocitem. Jako bych se vrátila do doby, kdy mi bylo 6 a veškeré mé sny se stávaly skutečnotí. Jako bych se směla vracet do těchto dob v tento den každý rok...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 3. prosince 2008 v 19:31 | Reagovat

Nedá mi to, musím souhlasit..

I když léto od jedné doby, od doby kdy se k mým snům přidal dalši, tentorkát obrovsk ýza kterým si jdu =) Zimu zbožňuju..Vánoce jak by ne... To kdyžse našim domem rozlyne vůně cukroví a vanilky... Jáááááj =D Nebo když naši s prarodičema sedí na pohovce v obýváku a my s bráchou klečíme u stromečku a rozdáváme dárky... Tohle jsou návraty do minulosti.. Krásné návraty..

2 Lištička Lištička | Web | 5. prosince 2008 v 17:42 | Reagovat

Taky mám zimu moc ráda. Miluji, když sněží :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.