Příběhy Septimuse Heapa - Physikus

21. července 2008 v 11:01 | Jenn |  Čtenářský deník
Spisovatelka: Angie Sageová
Překlad: Jaroslava Novotná
Rok vydání: 2oo7
Žánr: Fantasylove

Physikus je třetím dílem z velice oblíbené trilogie (? - možná budou napsány ještě další čtyři díly). Je neméně úspěšný nežli dva předchozí díly. Tento díl začíná zdánlivě nevinně. Řadový čaroděj, Silas Heap, se svým přítelem Koumesem otevře zapečetěnou místnost na půdě, aby zde mohl ukrýt svou sbírku protinožky (čarodějnická hra). V místnosti naleznou starý portrét královny Etheldreddy, a aby Silasovy figurky nestrašila, odnesou ji pryč. Tím nevědomě osvobodí ducha zlé a kruté královny, která chce konečně uskutečnit své tajné plány, a nehodlá se jich ani po pěti stoletích vzdát. Chce totiž získat nesmrtelnost!
Právě Septimus, mladý učedník MimoŘádné čarodějky Marcii, jí má dopomoci k získání nesmrtelnosti. Je unesen skrz zrcadlo času do královniny doby, kde se stává učedníkem mistra alchymie - Marcelluse. Díky němu přichází alchymii na kloub a podaří se mu vynalézt lék na lidskou nemoc, kterou trpí v jeho skutečném světě a čase.
Mezitím se Jenna, Cvoček a dospívající drak Ohnivák vydávají na záchranou akci, pomoci Septimusovi. Ani oni se nevyhnou cestování v čase a všemožným nebezpečným a napínavým dobrodružstvím. Do konce knihy téměř nebudete vědět, jak, co dopadne. Ale nakonec dobro zvítězí nad zlem a královnin plán nevyjde...
Můj dojem je rozhodně pozitivní na plné čáře. Zaujal mne děj, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout, postavy mi byly blízké a naprosto jsem se do příběhu vžila, což o knížce vždy svědčí pozitivně. :) Četla jsem všechny tři díly, které na sebe více méně navazují a Physikus byl nejspíš nejlepším. Vřele doporučuji. ;))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 21. července 2008 v 21:12 | Reagovat

četla jsem předešlé dva díly, tento nee, musím si ho půjčit v knihovně xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.